FM-nettet slukkes

Vi hjelper deg med å finne riktig løsning til din bil!

Nå blir radio digitalt med DAB+

FM og DAB-nettet slukkes i Norge i løpet av 2017. Radio blir da digitalisert med den nyeste betegnelsen DAB+.  Er bilen din utstyrt med FM eller DAB er det derfor behov for å bytte til en radio med DAB+.
I dag finnes mange ulike løsninger, og din Sulland-forhandler kan hjelpe deg med å finne den som passer best for deg og din bil.

Hva er forskjellen på DAB og DAB+?

Teknologien ble først døpt med navnet DAB, men dette har blitt endret til DAB+ på bakgrunn av teknisk oppgradering av lyd og informasjon. Nå når FM-nettet og DAB-nettet slukkes, må man ha en DAB+ mottaker for å kunne høre på radio. Mange radio-enheter som er kjøpt etter 2009 har DAB+. Forskjellen på DAB og DAB+ er teknisk sett mye større enn hva man umiddelbart legger merke til. Lydkvaliteten, flere kanaler og muligheten for svært god dekning er nok de viktigste forbedringene.

Har jeg DAB eller DAB+ i bilen

Det er mulig å sjekke om det DAB eller DAB+ i bilen ved å søke opp radiokanalen NRK P13 som utelukkende sendes på DAB+.
Det er nødvendig med en oppgradering til DAB+ hvis NRK P13 ikke dukker opp i displayet.

Mange fordeler med digital radio

  • Klar og fin lyd
  • Større kanaltilbud
  • Mindre forstyrrelser


Slukkingen gjennomføres i 6 regioner.

Nedenfor ser du hvilken region som slukkes når.

Nordland fylke
11.januar 2017
Trøndelag og Møre og Romsdal
8.februar 2017
Telemark, Buskerud, Hedmark og Oppland
26.april 2017
Sogn og Fjordane, Hordaland, Rogaland og Agder- Fylkene          
21.juni 2017
Østfold, Vestfold, Oslo og Akershus
20. september 2017
Troms og Finnmark
13.desember 2017 

 

Vi hjelper deg med å finne riktig løsning til din bil!

Ta kontakt med din lokale Sulland forhandler så hjelper vi deg med å finne den beste løsningen for din bil.

Kontakt oss

Torstein Jensen

Torstein Jensen
Bilselger

MOBIL: 482 33 703
E-POST: torstein.jensen@moller.no
Børge Lindberg Håkonsen

Børge Lindberg Håkonsen
Bilselger

MOBIL: 957 04 486
E-POST: borge.lindberg.haakonsen@moller.no
Sigurd Holm

Sigurd Holm
Daglig leder Sulland Jessheim

MOBIL: 928 24 100
E-POST: sigurd.holm@sulland.no
Sigurd Overskott

Sigurd Overskott
Prosjektleder/ Kunderådgiver

MOBIL: 917 08 909
E-POST: sigurd.overskott@sulland.no
Trine Teigstad

Trine Teigstad
Salgssekretær

MOBIL: 941 36 184
E-POST: trine.teigstad@sulland.no
Jørn Østensen

Jørn Østensen
Daglig leder Sulland Bodø BMW

MOBIL: 979 77 228
E-POST: jorn.ostensen@sulland.no
Ole Marius Kamp Nilsen

Ole Marius Kamp Nilsen
Daglig leder Sulland Bilsenter Lillehammer

MOBIL: 995 72 607
E-POST: ole.nilsen@sulland.no
Inger Lise Monsbakken

Inger Lise Monsbakken
Daglig Leder Toyota Sulland Hamar

MOBIL: 901 81 091
E-POST: ilm@sulland.no
Leif Ringsrød

Leif Ringsrød
Daglig leder Sulland Moss BMW

MOBIL: 901 22 720
E-POST: leif.ringsrod@sulland.no
Miika Koppinen

Miika Koppinen
Daglig leder Sulland Tromsø BMW

MOBIL: 992 99 787
E-POST: miika.koppinen@sulland.no
Vebjørn Haugen

Vebjørn Haugen
Daglig leder Sulland Otta

MOBIL: 404 03 450
E-POST: vebjorn.haugen@otta.sulland.no
Tom Cato Vangen

Tom Cato Vangen
Daglig Leder Toyota Sulland Kongsvinger/Merkesjef Toyota

MOBIL: 934 80 630
E-POST: tcv@sulland.no
Ove Sten Hansen

Ove Sten Hansen
Daglig leder Sulland Fredrikstad BMW

MOBIL: 905 25 088
E-POST: ove.hansen@sulland.no
Kenneth Rabben

Kenneth Rabben
Daglig leder Sulland Mo

MOBIL: 911 25 450
E-POST: kenneth.rabben@moller.no
Odd Arild Nordseth

Odd Arild Nordseth
Daglig Leder Sulland Bardufoss

MOBIL: 905 99 998
E-POST: odd.nordseth@moller.no
Roar Finsveen

Roar Finsveen
Daglig leder Sulland Gjøvik BMW/Toyota

MOBIL: 901 29 949
E-POST: rf@sulland.no
Bård Sørensen

Bård Sørensen
Daglig leder Sulland Harstad

MOBIL: 456 10 986
E-POST: bard.sorensen@moller.no
Erlend Karsrud

Erlend Karsrud
Daglig Leder Sulland Hamar Ford

MOBIL: 920 62 728
E-POST: erlend.karsrud@sulland.no
Håvard Haug Underthun

Håvard Haug Underthun
Daglig leder Sulland Elverum

MOBIL: 413 36 744
E-POST: havard.underthun@sulland.no
Fredrik Torbjørnsen

Fredrik Torbjørnsen
Daglig leder Sulland Bodø

MOBIL: 930 55 151
E-POST: fredrik.torbjornsen@moller.no
Thomas Grytten

Thomas Grytten
Daglig leder Toyota Sulland Lillehammer/Sulland Lillehammer BMW/MINI

MOBIL: 979 76 199
E-POST: thomas.grytten@sulland.no