Sulland Gruppen


Sulland Gruppen er et av Norges største privateide bilkonsern bestående av over 30 aksjeselskaper med til over 1000 ansatte. Virksomheten er i hovedsak konsentrert rundt bilbransjen med 32 bilhus som representerer 10 forskjellige bilmerker.

Fornøyde kunder er viktig for oss som jobber i Sulland Gruppen. Vi ønsker å skape gode opplevelser enten du besøker oss på nett, er i butikken for å handle bil eller besøker vårt verksted. Fordi vi er din lokale bilforhandler må vi strekke oss litt lenger.

Historien om Sulland

Visjon og hovedmål

Vi skal være den ledende bilforhandlerorganisasjonen i Norge
Vi skal ha bilbransjens mest fornøyde kunder.
Vi skal ha bilbransjens mest fornøyde medarbeidere.

Våre verdier bygger på at vi skal være offensive, redelige, være kunnskapsrike og engasjert.

Sulland som arbeidsplass

Arbeidsmiljø er viktig for oss i Sulland. Det skal være et godt sted å jobbe.

Sulland skal stimulere til egenutvikling, kompetanseheving, interne karrieremuligheter og trivselsarrangementer for våre medarbeidere.
Sulland skal bygge lojalitet med svært gode kundeopplevelser.
Sulland skal utvikle og tilby tjenester kunden har behov for i sitt bilhold.
Sulland skal involvere alle medarbeidere i de prosesser, mål og resultater som den enkelte kan påvirke.

Se ledige jobber

Vi strekker oss litt lenger!

Nøkkeltall fra Sulland Gruppen


950

Dyktige medarbeidere 

32 

Bilhus

5 mrd. 

i omsetning

Ca 16 000 

biler solgt årlig

Ledelsen


Arvid Sulland
Konsernsjef

Mobil: 90 18 10 88
E-post: arvid.sulland@sulland.no

Svein Arild Johnsgård
Visekonsernsjef

Mobil: 91 70 25 50
E-post: saj@sulland.no

Øyvind Sulland
Daglig Leder

Mobil: 91 13 82 19
E-post: oyvind.sulland@sulland.no

Torje Aleksander Sulland
Innkjøpssjef

Mobil: 90 77 61 13
E-post: torje.sulland@sulland.no

Hans Sverre Bekk
HR-sjef

Mobil: 91 70 25 55
E-post: hsb@sulland.no

Knut Stian Lervik
Markedssjef

Mobil: 92 64 92 64
E-post: knut.lervik@sulland.no

Stig Børrestuen
IT & Økonomisjef

Mobil: 99 43 46 14
E-post: sb@sulland.no

Lars Opsahl
Regnskapssjef

Mobil: 47 71 10 58
E-post: lars.opsahl@sulland.no

Esben Haugli
Servicemarkedssjef

Mobil: 97 01 28 50
E-post: esben.haugli@sulland.no

Rolf Henry Kjeilen
Bruktbilsjef

Mobil: 90 12 56 16
E-post: rolf.kjeilen@sulland.no

Morten Weme
Merkesjef Ford

Mobil: 41 63 63 84
E-post: morten.weme@sulland.no

Leif Gunnar Rørvik
Daglig leder Sulland Harstad/Merkesjef Volkswagen, Audi, Škoda

Mobil: 91 60 45 42
E-post: leif.gunnar.rorvik@moller.no

Tom Cato Vangen
Daglig leder Toyota Sulland Kongsvinger/Merkesjef Toyota

Mobil: 93 48 06 30
E-post: tcv@sulland.no

Petter Søndergaard
Merkesjef BMW

Mobil: 90 07 55 55
E-post: petter.sondergaard@sulland.no

Sverre Morken
Eiendomssjef

Mobil: 95 12 01 46
E-post: sverre.morken@sulland.no

Per Håkon S. Hermanrud
Drift & Teknisk sjef

Mobil: 99 26 23 99
E-post: per.hermanrud@sulland.no

Ledelse forhandlere



Bjørn-Øivind Ellingsen
Daglig leder Sulland Moss Ford

Mobil: 47 32 73 43
E-post: bjorn-oivind.ellingsen@sulland.no

Leif Gunnar Rørvik
Daglig leder Sulland Harstad/Merkesjef Volkswagen, Audi, Škoda

Mobil: 91 60 45 42
E-post: leif.gunnar.rorvik@moller.no

Per Arne Aspholt
Daglig leder Sulland Jessheim

Mobil: 97 19 27 20
E-post: per.aspholt@sulland.no

Tore Hustad
Daglig leder Sulland Verdal BMW

Mobil: 92 49 59 67
E-post: tore.hustad@sulland.no

Hans Petter Gretland
Daglig Leder

Mobil: 45 40 40 11
E-post: hans.gretland@sulland.no

Lars Nilssveen
Daglig leder Sulland Lillehammer

Mobil: 97 94 81 85
E-post: lars.nilssveen@sulland.no

Miika Koppinen
Daglig leder Sulland Tromsø BMW

Mobil: 99 29 97 87
E-post: miika.koppinen@sulland.no

Anne Gjerdrum
Daglig leder Sulland Tromsø

Mobil: 91 54 95 69
E-post: anne.gjerdrum@moller.no

Ole Marius Kamp Nilsen
Daglig leder Sulland Bilsenter Lillehammer

Mobil: 99 57 26 07
E-post: ole.nilsen@sulland.no

Øyvind Elnæs
Daglig leder Sulland Gjøvik

Mobil: 90 88 09 84
E-post: oyvind.elnes@sulland.no

Christina Madsen
Daglig leder Sulland Verdal

Mobil: 90 58 52 03
E-post: christina.madsen@moller.no

Erlend Karsrud
Daglig leder Sulland Hamar Ford

Mobil: 92 06 27 28
E-post: erlend.karsrud@sulland.no

Fredrik Torbjørnsen
Daglig leder Sulland Bodø

Mobil: 93 05 51 51
E-post: fredrik.torbjornsen@moller.no

Inger Lise Monsbakken
Daglig leder Toyota Sulland Hamar

Mobil: 90 18 10 91
E-post: ilm@sulland.no

Kenneth Rabben
Daglig leder Sulland Mo

Mobil: 91 12 54 50
E-post: kenneth.rabben@moller.no

Leif Ringsrød
Daglig leder Sulland Moss BMW

Mobil: 90 12 27 20
E-post: leif.ringsrod@sulland.no

Odd Arild Nordseth
Daglig leder Sulland Bardufoss

Mobil: 90 59 99 98
E-post: odd.nordseth@moller.no

Ove Sten Hansen
Daglig leder Sulland Fredrikstad BMW

Mobil: 90 52 50 88
E-post: ove.hansen@sulland.no

Tom Cato Vangen
Daglig leder Toyota Sulland Kongsvinger/Merkesjef Toyota

Mobil: 93 48 06 30
E-post: tcv@sulland.no

Reidar Bekken
Daglig leder Sulland Kongsvinger

Mobil: 90 78 78 91
E-post: reidar.bekken@sulland.no

Roar Finsveen
Daglig leder Sulland Gjøvik BMW/Toyota

Mobil: 90 12 99 49
E-post: rf@sulland.no

Thor Granheim
Daglig leder Sulland Hamar BMW/MINI

Mobil: 90 02 73 77
E-post: thor.granheim@sulland.no

Thomas Grytten
Daglig leder Toyota Sulland Lillehammer/Sulland Lillehammer BMW/MINI

Mobil: 97 97 61 99
E-post: thomas.grytten@sulland.no

Tor Martin Johansen
Daglig leder Sulland Trondheim

Mobil: 99 20 52 55
E-post: tor.johansen@sulland.no

Vebjørn Haugen
Daglig leder Sulland Otta

Mobil: 40 40 34 50
E-post: vebjorn.haugen@otta.sulland.no