Om Sulland


Sulland er et av Norges største privateide bilkonsern bestående av over 35 aksjeselskaper med til sammen over 1050 medarbeidere.
Virksomheten er i hovedsak konsentrert rundt bilbransjen med 35 bilhus som representerer 12 forskjellige bilmerker.

Fornøyde kunder er viktig for oss som jobber i Sulland. Vi ønsker å skape gode opplevelser enten du
besøker oss på nett, er i butikken for å handle bil eller besøker vårt verksted.  

Historien om Sulland


Med-deg-hele-veien

Hos Sulland selger vi både nye og brukte biler. Vi kan hjelpe deg med service- og verkstedtjenester,
bilpleie, samt utføre bilskade- og glassreparasjoner.
 Vi er lokale, glad i mangfold og samhandling. Vi tilrettelegger for alle og holder alltid det vi lover – til det beste for kunden.
Sulland skal være den mest kundeorienterte bilforhandleren.


Jobb hos oss

Et godt arbeidsmiljø og fornøyde medarbeidere er viktig for oss i Sulland.  Vi involvere alle medarbeidere i de
prosesser, mål og resultater som den enkelte kan påvirke.  Sulland har fokus på egenutvikling, kompetanseheving og
interne karrieremuligheter for sine medarbeidere.

Se ledige jobber


Nøkkeltall fra Sulland


1050

Dyktige medarbeidere 

35

Bilhus

5 mrd. 

i omsetning

Ca 16 000 

biler solgt årlig


Ledergruppen

Arvid Sulland
Konsernsjef

Mobil: 90 18 10 88
E-post: arvid.sulland@sulland.no

Svein Arild Johnsgård
Visekonsernsjef

Mobil: 91 70 25 50
E-post: saj@sulland.no

Øyvind Sulland
Daglig Leder Sulland Gruppen

Mobil: 91 13 82 19
E-post: oyvind.sulland@sulland.no

Torje Aleksander Sulland
Innkjøpssjef

Mobil: 90 77 61 13
E-post: torje.sulland@sulland.no

Hans Sverre Bekk
HR-sjef

Mobil: 91 70 25 55
E-post: hsb@sulland.no

Knut Stian Lervik
Markedssjef

Mobil: 92 64 92 64
E-post: knut.lervik@sulland.no

Stig Børrestuen
IT & Økonomisjef

Mobil: 99 43 46 14
E-post: sb@sulland.no

Lars Opsahl
Regnskapssjef

Mobil: 47 71 10 58
E-post: lars.opsahl@sulland.no

Esben Haugli
Servicemarkedssjef

Mobil: 97 01 28 50
E-post: esben.haugli@sulland.no

Rolf Henry Kjeilen
Bruktbilsjef

Mobil: 90 12 56 16
E-post: rolf.kjeilen@sulland.no

Morten Weme
Merkesjef Ford

Mobil: 41 63 63 84
E-post: morten.weme@sulland.no

Tom Cato Vangen
Merkesjef Toyota

Mobil: 93 48 06 30
E-post: tcv@sulland.no

Petter Søndergaard
Merkesjef BMW

Mobil: 90 07 55 55
E-post: petter.sondergaard@sulland.no

Fredrik Torbjørnsen
Daglig leder Sulland Bodø/Merkesjef Volkswagen, Audi, ŠKODA

Mobil: 93 05 51 51
E-post: fredrik.torbjornsen@moller.no

Sverre Morken
Eiendomssjef

Mobil: 95 12 01 46
E-post: sverre.morken@sulland.no

Per Håkon S. Hermanrud
Drift & Teknisk sjef

Mobil: 99 26 23 99
E-post: per.hermanrud@sulland.no


Merkesjefer

Morten Weme
Merkesjef Ford

Mobil: 41 63 63 84
E-post: morten.weme@sulland.no

Fredrik Torbjørnsen
Daglig leder Sulland Bodø/Merkesjef Volkswagen, Audi, ŠKODA

Mobil: 93 05 51 51
E-post: fredrik.torbjornsen@moller.no

Tom Cato Vangen
Merkesjef Toyota

Mobil: 93 48 06 30
E-post: tcv@sulland.no

Petter Søndergaard
Merkesjef BMW

Mobil: 90 07 55 55
E-post: petter.sondergaard@sulland.no


Daglig ledere

Bjørn-Øivind Ellingsen
Daglig leder Sulland Moss Ford

Mobil: 47 32 73 43
E-post: bjorn-oivind.ellingsen@sulland.no

Tore Hustad
Daglig leder Sulland Steinkjer BMW

Mobil: 92 49 59 67
E-post: tore.hustad@sulland.no

Mats Steensen
Daglig leder Sulland Bodø BMW

Mobil: 93 21 03 70
E-post: mats.steensen@sulland.no

Hans Petter Gretland
Daglig Leder Sulland Elverum

Mobil: 45 40 40 11
E-post: hans.gretland@sulland.no

Per Arne Aspholt
Daglig leder Sulland Jessheim

Mobil: 97 19 27 20
E-post: per.aspholt@sulland.no

Daniel Marhaug
Bilselger/Plassjef Sulland Harstad BMW

Mobil: 94 78 83 89
E-post: daniel.marhaug@sulland.no

Tor Martin Johansen
Daglig leder Sulland Trondheim

Mobil: 99 20 52 55
E-post: tor.johansen@sulland.no

Lars Nilssveen
Daglig leder Sulland Lillehammer

Mobil: 97 94 81 85
E-post: lars.nilssveen@sulland.no

Miika Koppinen
Daglig leder Sulland Tromsø BMW

Mobil: 99 29 97 87
E-post: miika.koppinen@sulland.no

Anne Gjerdrum
Daglig leder Sulland Tromsø

Mobil: 91 54 95 69
E-post: anne.gjerdrum@moller.no

Ole Marius Kamp Nilsen
Daglig leder Sulland Bilsenter Lillehammer

Mobil: 99 57 26 07
E-post: ole.nilsen@sulland.no

Øyvind Elnæs
Daglig leder Sulland Gjøvik

Mobil: 90 88 09 84
E-post: oyvind.elnes@sulland.no

Christina Madsen
Daglig leder Sulland Verdal

Mobil: 90 58 52 03
E-post: christina.madsen@moller.no

Erlend Karsrud
Daglig leder Sulland Hamar Ford

Mobil: 92 06 27 28
E-post: erlend.karsrud@sulland.no

Fredrik Torbjørnsen
Daglig leder Sulland Bodø/Merkesjef Volkswagen, Audi, ŠKODA

Mobil: 93 05 51 51
E-post: fredrik.torbjornsen@moller.no

Inger Lise Monsbakken
Daglig leder Toyota Sulland Hamar

Mobil: 90 18 10 91
E-post: ilm@sulland.no

Kenneth Rabben
Daglig leder Sulland Mo

Mobil: 91 12 54 50
E-post: kenneth.rabben@moller.no

Leif Ringsrød
Daglig leder Sulland Moss BMW

Mobil: 90 12 27 20
E-post: leif.ringsrod@sulland.no

Odd Arild Nordseth
Daglig leder Sulland Bardufoss

Mobil: 90 59 99 98
E-post: odd.nordseth@moller.no

Ove Sten Hansen
Daglig leder Sulland Fredrikstad BMW

Mobil: 90 52 50 88
E-post: ove.hansen@sulland.no

Reidar Bekken
Daglig leder Sulland Kongsvinger

Mobil: 90 78 78 91
E-post: reidar.bekken@sulland.no

Roar Finsveen
Daglig leder Sulland Gjøvik BMW/Toyota

Mobil: 90 12 99 49
E-post: rf@sulland.no

Thor Granheim
Daglig leder Sulland Hamar BMW/MINI

Mobil: 90 02 73 77
E-post: thor.granheim@sulland.no

Thomas Grytten
Daglig leder Toyota Sulland Lillehammer/Sulland Lillehammer BMW/MINI

Mobil: 97 97 61 99
E-post: thomas.grytten@sulland.no

Vebjørn Haugen
Daglig leder Sulland Otta

Mobil: 40 40 34 50
E-post: vebjorn.haugen@otta.sulland.no


Markedsavdelingen

Alle henvendelser angående markedsføring går igjennom markedsavdelingen.
Trenger du materiell og logoer tilhørende Sulland eller merkespesifikt innhold, ta kontakt med markedsavdelingen. 

Knut Stian Lervik
Markedssjef

Mobil: 92 64 92 64
E-post: knut.lervik@sulland.no

Birgit Garmager Berntsen
Markedsansvarlig (Toyota)

Mobil: 97 51 55 90
E-post: birgit@sulland.no

Magnus Solberg Nygård
Markedsansvarlig (BMW, MINI, Auto Plan)

Mobil: 90 05 40 47
E-post: magnus.nygard@sulland.no

Sigurd Overskott
Markedsansvarlig (Ford, Hyundai, Mazda, Mitsubishi)

Mobil: 91 70 89 09
E-post: sigurd.overskott@sulland.no

Marielle Kongestøl
Markedsansvarlig (Audi, Skoda, Volkswagen)

Mobil: 92 82 89 92
E-post: marielle.kongestol@sulland.no


Økonomiavdelingen

Henvendelser som gjelder vår økonomiavdeling kan rettes til: 

Stig Børrestuen
IT & Økonomisjef

Mobil: 99 43 46 14
E-post: sb@sulland.no

Lars Opsahl
Regnskapssjef

Mobil: 47 71 10 58
E-post: lars.opsahl@sulland.no


Pressekontakt

Dersom pressen ønsker kontakt med Sulland ber vi om at dette skjer til konsernsjef Arvid Sulland eller visekonsernsjef Svein Arild Johnsgård.

Arvid Sulland
Konsernsjef

Mobil: 90 18 10 88
E-post: arvid.sulland@sulland.no

Svein Arild Johnsgård
Visekonsernsjef

Mobil: 91 70 25 50
E-post: saj@sulland.no

Pressemeldinger


Hovedkontor - Sulland Gruppen AS

Telefon: 62 51 97 30
Disenstrandveien 9, Postboks 4064 2306 Hamar
E-post:
post@sulland.no